woda zycia

HOME  

 HISTORIA  

WOLNE RODNIKI

REDOX 

GENERATOR H-01 

OFERTA 

  ZDROWIE  

  URODA   

SPORT WODY

ATESTY-OPINIE

BADANIA     

 

"Woda to niezwykle skuteczny, a jednocześnie niedoceniany preparat pielęgnacyjny. Wiotczenie skóry postępujące z wiekiem spowodowane jest ubytkiem wody, co w konsekwencji przyczynia się do powstawania zmarszczek. Jędrność skóry zależy bowiem w dużej mierze od stopnia jej nawilżenia. Najwięcej wody - bo około 80% - występuje w skórze właściwej, najmniej w wartstwie rogowej naskórka - do 13%. Jeśli ilość ta zmaleje o kilka procent, zaburzone zostaje funkcjonowanie skóry. Nie ma możliwości trwałego nawilżenia skóry poprzez zanurzenie jej w wodzie........czytaj raport Kropli Beskidu

Pij duże ilości wody! Proces nawilżania skóry najbardziej skuteczny jest od wewnątrz! Jeżeli pijemy jej za mało, skutki są natychmiastowe - skóra traci elastyczność i miękkość, potem zaczyna się łuszczyć i staje się wrażliwa na uczulenia. Woda nie tylko nawilża skórę od wewnątrz ale ją również oczyszcza. Wypita woda pomaga wątrobie, układowi limfatycznemu, nerkom oraz skórze uwalniać i wydalać toksyny, a jeśli zawiera dodatkowo aktywny wodór, likwidować skutecznie nadmierną ilość wolnych rodników - głównego sprawcę starzenia i wielu chorób !

Zalety kosmetyczne Wody Życia ( wody z aktywnym wodorem)

skóra ma lepsze nawodnienie  do 6 razy niż  zwykłą woda, poprawia się przez to jakość i wygląd naszej skóry    - staje się przez to jędrna i gładka, nabiera młodzieńczego wyglądu

  w miarę picia Wody Życia włosy zyskują piękny połysk i są bardziej elastyczne, następuje regeneracja mieszków włosowych  

natomiast lepsze przyswajanie witamin minerałów i składników odżywczych poprawia metabolizm skóry, działanie redukcyjne w stosunku do wolnych rodników tlenowych hamuje starzenie się skóry a przecież uwodnienie (procentowa zawartość wody ) maleje z wiekiem. Zahamowanie degradacji kolagenu przez wolne rodniki wpływa na poprawę jej elastyczności.

 Potencjał -300mV do -400mV dobry jest do podreperowania cery, stosując wodę z takim potencjałem na twarz możesz spodziewać się ustąpienia zmian zapalnych, uczuleniowych skóry, wygładzenia zmarszczek ; można zastosować wcieranie wody w twarz czy okłady. Jeśli do tego zmieszasz odrobinę twojego żelu kremu z taką wodą  to jego działanie będzie 5-10 razy lepsze (turbo doładowanie jakości kosmetyku)


Odpowiednio nawilżona skóra jest jędrna, wygląda zdrowo i pięknie. Odwodniona skóra jest szorstka, wiotka, brak jej elastyczności a wizualnie postrzegalna jest siateczka zmarszczek.. Jeżeli nadal nie zadbamy o skórę zacznie pojawiać się pieczenie, świąd,.  Łuszczenie będzie świadczyło o postępie procesu odwodnienia , skóra będzie wyglądać nieestetycznie, taka cera łatwo będzie ulegać podrażnieniom  pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. 

Może wydawać to się dziwne, ale długotrwałe wylegiwanie się w wodzie wysusza skórę. Woda nie wnika bowiem do głębszych warstw skóry, wchłaniana jest jedynie przez zewnętrzną część naskórka (dlatego po długiej kąpieli bywa on pomarszczony). Woda ta bardzo szybko jednak odparowuje i w efekcie skóra robi się jeszcze bardziej sucha niż przed kąpielą. Długotrwała kąpiel po prostu niszczy ochronny, lipidowy płaszcz skóry.

Najważniejsze jest uszczelnienie tzw. warstwy ochronnej skóry, która może ona zostać uszkodzona w czasie mycia skóry silnymi środkami jak mydło czy żel pod prysznic. Jeśli do tego dojdzie woda wyparowuje ze skóry, nawet jeśli jest to tłusta cera. 

Za utrzymanie wilgoci w skórze odpowiadają m.in. lipidy, ceramidy i . NMF (naturalny czynnik nawilżający, wypełniający przestrzeń między komórkami). Aby te składniki były w skórze w wystarczającej ilości należy zadbać o właściwą dietę i stosować odpowiednie kosmetyki. Tak więc skórę nawilżymy prawidłowo jeżeli zrobimy to od wewnątrz pijąc dobrej jakości wody mineralne generatorem H-01 , który produkując Aktywny Wodór wymiecie wolne rodniki uszkadzające jej podstawowe elementy jak kolagen, lipidy itd. Również stosowna dieta z kwasami 3-omega, suplementami jak CoQ10, carnosine, Goki zi. Służyć temu będzie również dieta śródziemnomorska,  sałatki z oliwą, ryby i owoce morza. Od zewnątrz będą to kremy nawilżające jak i ochronne przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Kremy oczywiście nakładane na skórę zwilżoną woda z aktywnym wodorem, czyli Wodą Życia.

Na co należy uważać:

Pomieszczenia z klimatyzacją.  W normalnych warunkach w ciągu doby przez skórę „ucieka” około 0,5 litra  centymetrów sześciennych wody. Natomiast w pomieszczeniach klimatyzowanych lub ogrzewanych woda będzie "uciekać" jeszcze intensywniej. Trzeba się przed tym zabezpieczyć – pijąc wodę mineralną pozbawioną wolnych rodników, żeby nie uszkadzały a jednocześnie taka woda poprawia zdolność nawodnienia skóry sześciokrotnie  lepiej  od zwykłej wody. Kosmetyki jakie wtedy użyjemy na  skórę oczyszczoną z wolnych rodników będą działać do 10 razy skuteczniej. Nie należy tez stosować tłustych kremów mimo, że świetnie izolują od środowiska jednak wtedy w skórze nie są produkowane naturalne substancje uszczelniające i skóra wprost przeciwnie jest odwodniona. Wskazane jest zatem stosowanie kremów najwyżej półtłustych i nawilżających.

Do Mycia skóry dobrze jest używać łagodnych mydeł, żelów na bazie naturalnych składników. Temperatura wody użytej do mycia czy kąpieli powinna mieć temperaturę ciała 35-37°C i czas jej trwania nie powinien przekraczać 15 minut.


Sprawdźmy, na ile problem wysuszenia skóry nas dotyczy, zadając sobie kilka pytań. Czy po umyciu twarzy, jeśli nie posmarujemy się kremem, skóra jest szorstka w dotyku i matowa? Po wysuszeniu ściągnęła się, lekko piecze? Czy po dłuższym pobycie na wietrze i zimnie jest napięta, podrażniona? Czy skóra na ciele po wyjściu z wanny domaga się natychmiastowego nawilżenia, a na łydkach się łuszczy? Jeśli na większość pytań odpowiedziałyśmy ?tak?, to znaczy, że skóra potrzebuje dużej dawki wilgoci.

Ważne zasady pielęgnacji 

Rządzą nią dwa podstawowe prawa. Pierwsze brzmi: lepiej mniej niż więcej. Przesuszona skóra jest dość konserwatywna ? nie lubi zbyt wielu środków pielęgnujących na raz i nie cierpi ciągłego testowania na niej nowych kosmetyków. Woli te, które już się sprawdziły i najlepiej jej służą.

Drugie prawo dotyczy rodzaju kosmetycznego menu: im bardziej cera jest sucha, słabo natłuszczona, tym gęstsze kosmetyki jej smakują. W tym wypadku kremowa dieta odchudzająca jest wykluczona. Najlepszy krem nawilżający to... tłusty. Natomiast odwodnionej cerze tłustej wystarczą żele i emulsje o lekkiej konsystencji. Nie służą jej gęste preparaty, zawierające dużo tłuszczu. Być może uelastycznią skórę, ale przy okazji mogą nasilić łojotok. Ale dobrze dobrany krem to nie wszystko. Ważne są również kosmetyki do mycia odwodnionej skóry. Najlepiej sprawdzą się produkty, które jej nie wysuszą: mleczka oraz pozbawione mydła pianki i żele o kojącym działaniu.

Kosmetyki za lekkie 
Jak go dokonać wyboru odpowiednich produktów pielęgnacyjnych do nawilżenia skóry?
Możemy to wykonać testując kosmetyki. Jeśli już po 2-3 godzinach po nałożeniu kremu poczujemy, że mamy ściągniętą skórę i powinnyśmy znów posmarować twarz, to oznacza, że wybrany kosmetyk jest za lekki. Potrzebujemy produktu z większą zawartością tłuszczu.

Każdy krem czy balsam zawiera wodę, ale to nie ona nawilża. Prawie całkowicie odparowuje po 10 minutach. Natomiast dobrze się w niej rozpuszczają różne substancje pielęgnacyjne, również te, które poprawiają nawilżenie skóry.

Dobry kosmetyk nawilżający powinien zawierać dwa rodzaje składników. Pierwsze z nich to tłuszcze, np. oleje roślinne, woski. Nie przyciągają wody, nie mieszają się z nią, ale tworzą nieprzenikalną dla niej barierę. Drugą grupę stanowią substancje rozpuszczalne w wodzie (np. gliceryna, kwas hialuronowy). Są higroskopijne, czyli pochłaniają wodę i przyciągają ją z otoczenia. Obydwie grupy składników mogą działać zarówno na powierzchni skóry, tworząc ochronny film, jak i w naskórku, uszczelniając go oraz wiążąc wodę.

Jaki prysznic?

Pod prysznic powinno się wybierać kosmetyki do mycia wzbogacone środkami nawilżającymi i natłuszczającymi, a także zmiękczającymi wodę: mydła glicerynowe, kremowe lub syntetyczne. Zwykłe mydła, z detergentami, wysuszają nawet taką skórę, której nie trapią żadne problemy, a dla suchej są wręcz zabójcze. Nie lubi ona również obficie pieniących się płynów do kąpieli z detergentami, za to uwielbia olejki.

Każda skóra wdzięczna jest za wmasowanie po kąpieli balsamu lub mleczka, które pomogą jej w odbudowie płaszcza hydro-lipidowego. W przypadku skóry bardzo suchej (zaczerwieniona, łuszcząca się, napięta) powinien to być kosmetyk natłuszczający, a jednocześnie zawierający substancje łagodzące podrażnienia.

Nawadnianie od środka 

Skąd się bierze woda w skórze? Z wnętrza naszego organizmu. Stopniowo od najgłębszej warstwy skóry przemieszcza się do naskórka, wydostaje się na jego powierzchnię i paruje. Dlatego jej rezerwy w organizmie trzeba cały czas uzupełniać. Powinnyśmy wypijać 1,5 litra napojów dziennie. Ale nie każdy z nich sprzyja urodzie. Kawa, czarna herbata wręcz kradną wodę. Hamują proces wydzielania hormonu odpowiedzialnego za zatrzymywanie tego życiodajnego płynu w organizmie.

Ekspresowym sposobem na nawilżenie skóry jest maseczka zwana poetycko "kroplą rosy" albo "pocałunkiem anioła". Twarz zwilżamy Wodą Życia i pokrywamy grubą warstwą kremu nawilżającego. Czekamy, aż skóra wchłonie z niego wystarczającą ilość substancji pielęgnacyjnych. Po 20 minutach ścieramy nadmiar kosmetyku chusteczką higieniczną.

Innym super-expresowym sposobem nawilżenia twarzy jest kompres z mocno nawilżonej Wodą Życia gazy

Podrażnionej, wysuszonej skórze, która źle reaguje nawet na najlepiej dotychczas tolerowany krem, ukojenie przyniesie maść z d-panthenolem lub czysty olejek jojoba (można go kupić w aptekach i sklepach zielarskich). Kojąco podziałają na nią także kompresy przygotowane z naparu kwiatów lipy lub rumianku.

skóra zmiany trądzikowe z badań dr Hayashi:

 

 zdjęcie dolne po kuracji wodą z "aktywnym wodorem"

 

skóra pacjentki z tradzikiem i zmianami zapalnymi skóry przed kuracją wodą z H-01

po  6 tygodniach wody z generatorem H-01

 

WŁOSY - TO 75% TWOJEJ URODY

Fizjologiczne wypadanie włosów jest naturalnym zjawiskiem występującym cyklicznie. W miejsce włosa który wypada odrasta nowy. Jest to tak zwany cykl włosowy, który przeciętnie w ciągu życia człowieka powtarza się od 20 do 40 razy. Na skórze głowy znajduje się około 100 000 włosów, a żywotność włosa wynosi średnio 4 do 7 lat. Za normę przyjęto wypadanie włosów do 80 dziennie. Z powyższych danych wynika że statystyczny człowiek powinien mieć pełne uwłosienie głowy do późnej starości.

W praktyce w różnym wieku spotykamy się z nadmiernym wypadaniem włosów oraz łysieniem. Wpływają na to czynniki endogenne i egzogenne. Głównym problemem jest utrata włosów spowodowana przez czynniki egzogenne, dotyczy to około 70% osób. Czynniki endogenne to głownie uwarunkowane genetycznie zaburzenia hormonalne i metaboliczne. Z czynnikami egzogennymi stykamy się w życiu codziennym, zaliczamy do nich miedzy innymi: leki, środki chemiczne, nieodpowiednią dietę, kosmetyki, zanieczyszczenia atmosfery, promieniowanie słoneczne oraz stany napięcia emocjonalnego. Powodują one uszkodzenie w różnym stopniu mieszków włosowych, co prowadzi do nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia. U osób z genetycznie uwarunkowaną skłonnością do łysienia działanie czynników egzogennych przyczynia się do nasilenia choroby. Toksyczne działanie w/w czynników polega na wyzwalaniu w organizmie nadmiernej ilości wolnych rodników tlenowych. Prowadzi to do tak zwanego stresu oksydacyjnego.

W prawidłowo funkcjonującej komórce istnieje tzw. równowaga prooksydacyjno-antyoksydacyjna (RPA). Zaburzenia tej równowagi związane z nadmiarem wolnych rodników tlenowych nazywamy stresem oksydacyjnym.

Nadmiar wolnych rodników tlenowych działa destrukcyjnie na komórki mieszka włosowego powodując uszkodzenie białek błony komórkowej, wewnątrzkomórkowych białek strukturalnych i enzymatycznych, oraz DNA. Tlen w postaci wolnorodnikowej reaguje z białkami enzymatycznymi zmieniając ich przestrzenna strukturę, zmniejszając ich aktywność lub całkowicie dezaktywując. Reakcja tlenu aktywnego z białkami strukturalnymi prowadzi do dyslokacji organelii, uszkodzenia membran co przyśpiesza proces starzenia się komórki.

W zależności od nasilenia procesów destrukcyjnych, wywołanych przez reaktywny tlen, następuje obniżenie aktywności, a następnie obumieranie komórek. Jeżeli zbyt wiele komórek w mieszku włosowym zaniknie, to traci on całkowicie zdolność tworzenia włosów. Dlatego warto stosować środki przeciwdziałające zniszczeniom spowodowanym przez wysoki poziom aktywnego tlenu w komórce.

Proces regeneracji komórki może być skutecznie stymulowany przez stosowanie odpowiednio dobranych substancji roślinnych. Pełnią one funkcje prekursorów reakcji chemicznych, prowadzących do powstawania białek antystresowych.

Dotychczas niewiele tego rodzaju substancji roślinnych zostało zidentyfikowanych. Niektóre preparaty roślinne stosowane w leczeniu łysienia i nadmiernego wypadania włosów, wyprodukowane w oparciu o wiedzę zielarską mogą w pewnym stopniu przeciwdziałać następstwom stresu oksydacyjnego. Najczęściej jednak działanie to jest zbyt słabe aby przywrócić w uszkodzonych komórkach równowagę prooksydacyjno-antyoksydacyjną (RPA). Najbardziej efektywne w tym przypadku jest zapewnienie tej równowagi poprzez wprowadzenie do organizmu środka eliminujacego aktywny tlen - takim środkiem jest właśnie aktywny wodór, który wiążąc aktywny tlen tworzy nieszkodliwą wodę. Aktywny wodór możemy jedynie wprowadzić do organizmu pijąc Wodę Życia wytwarzana przez generator aktywnego wodoru H-01

strona jest uzupełniana w miarę zdobywania materiałów

DYSTRYBUTORZY GENERATORÓW H-01